THIS WEEK's INSPIRATION - DAVID SIVERS

David Sivers - gość był muzykiem i stworzył portal CD BABY.

Jego książkę "Anything you Want", dostałam na urodziny. Prezent był świetny, jego opowieść o tym jak przez przypadek stworzył firmę wartą miliony dollarów, a jedyne co on chciał osiągnąć to było zostanie muzykiem. W książce David opsiuje swoje lekcje. Książka nie tylko dla muzyków, bo jest tam sporo o tym jak ułatwiać sobie życie, a nie je niepotrzebne komplikować.

Szczególnie ta zasada jak nauczyć się odmawiać i robić tylko te rzeczy, które chcemy. Jeśli na pytanie czy warto coś zrobić odpowaidasz sobie szczerze "O TAK, to jest mega i już się nie mogę doczekać" to to rób, każda rzecz poniżej czyli "w sumie nie wiem, powinnam się w ten projekt zaangażować, ale do końca tego nie czuje", NIE RÓB TEGO, nie trać czasu, zostaw sobie miejsce na te rzeczy, które Cię cieszą i na których myśl mówisz O TAAAKKK!!!

David na jednym ze swoich TEDów mówił też o tym, żeby nie mówić o swoich marzeń. Podobno nasz mózg dostaje sygnał, że zadanie jest wykonane i przestaje się spinać.

Rzeczywiście duże wyzwania, marzenia powinniśmy zostawić tylko dla siebie, ale powinniśmy mówić o naszych małych zadaniach. Ludzie mogą nas motywować do działania i kontynuowania. Moim małym zadaniem ostatnio jest perkusyjna książka Stick Control. Co tydzień nowa kartka, którą gram i wrzucam na youtube. To motywuje do działania, ludzie wiedzą o moim wyzwaniu, więc nie ma wyjścia, trzeba grać:).

Pozdrowienia,
Agniszka

PS. Strona Davida Sivers www.sivers.org